Skip to content

O nás

Žijeme létáním

Žijeme létáním. Pohyb ve vzduchu milujeme a v letadle trávíme pokud možno každou volnou chvíli, ať už létáním „kolem komína“ či na dlouhých výletech do zahraničí. A oba chceme získané zkušenosti předávat dále.

Jak to celé vzniklo?

Jsme Dan a Lukáš, dobří kamarádi a vášniví letci. Spojily nás letecké navigační soutěže, kde jsme společně objevovali krásu létání a sdíleli radost ze vzdušných dobrodružství.
Po mnoha letech v kokpitu a procestování České republiky i okolních zemí jsme oba přemýšleli, co dál. A odpověď byla jasná – chceme předávat naše znalosti a lásku k létání dalším nadšencům. Oba jsme si, ještě každý sám za sebe, vybrali cestu instruktora. Zjistili, že máme nejen podobné zážitky, ale i podobný přístup k výuce – aby každý student co nejlépe rozvíjel své dovednosti podle svého individuálního tempa a stylu učení. Chceme, aby naši žáci nejen získali potřebné dovednosti, ale také zažívali krásu létání a plnili si své letecké sny.
Spojili jsme své síly, abychom vám nabídli jedinečný zážitek z výuky létání. Sledujeme společný cíl – pomoci vám dosáhnout vašich leteckých snů. Jsme tu, abychom vás podpořili na cestě k obloze a vytvořili prostředí, kde můžete svůj letecký růst naplno rozvinout. Jsme připraveni sdílet naši vášeň a zkušenosti, abyste se stali špičkovými letci.

Instruktoři

Lukáš Běhounek

Pilot, instruktor a zkušební pilot ultralehkých letadel. Soukromý pilot letounů PPL(A). Aktuální nálet cca 1500 hodin z 12 různých zemí na dvou kontinentech, z toho 200 jako instruktor.
Mistr ČR a vicemistr Evropy v ultralehkém létání, mistr světa
v přesnosti přistání mezi „dospělými“ letadly a dlouhodobý člen reprezentace ČR.
Největší přínos vidí v předávání nabytých zkušeností dále a proto se stal instruktorem.

Daniel Brůha

O létání snil již od dětských let, v pubertě uvažoval o učitelské kariéře a později se mu tyto dvě vize spojily v jedinou – učit létat.
Pilotní průkaz má od roku 2011 a od té doby si průběžně navyšuje své kvalifikace (řízené lety, instruktor UL, LAPL,PPL,VFR Night).
Aktuálně má nálet na UL letadlech zhruba 1400 hodin, z toho tisíc jako instruktor.

EV97 Eurostar

Eurostar EV97 je ultralehký dolnoplošník kovové konstrukce se sedadly umístěnými vedle sebe. Má prostornou a pohodlnou kabinu s nadstandardním výhledem. Eurostar je „hodné“ letadlo, které je ideální pro výcvik díky svým perfektním letovým vlastnostem a výbornou stabilitou ve všech letových fázích.
Za letu stavitelná vrtule mu zajišťuje ideální letové výkony ve všech fázích letu. Ve výbavě nechybí rádio ICOM, odpovídač sekundárního radaru v módu „S“ a standardní letové a motorové přístroje.

Připraveni vzlétnout?

Jarní akce - 15 minut letu ZDARMA!

Během jara 2024, tj. do 21. června 2024, nabízíme prvních 15 minut letu úplně zdarma. Žádné háčky. Pojďte se proletět!

Více na stránce Jarní akce